Czech English German Russian Spanish

Teplovzdušné panely

CO JSOU TEPLOVZDUŠNÉ SOLÁRNÍ PANELY

Dá se říci, že dnešní bydlení bývá dobře utěsněné a že izolované domy mívají nižší náklady na topení. Nicméně ne vždy je to optimální pro vnitřní klima. Původní přirozené škvírky a otvory jsou dnes odstraněny a nahrazeny parozábranami a utěsněnými okny a dveřmi.

Pokud teplý a vlhký vzduch nemá možnost úniku, hromadí se v chladnějších místech, např. u oken, v nevytápěných místnostech a u nedostatečně izolovaných stěn. Je-li problém závažný, projeví se ve formě zdraví škodlivých plísní na stěnách apod.

Již přes 40 000 zákazníků se přesvědčilo, že SolarVenti zvládá řešit problém s vlhkostí a vnitřním klimatem bez dalších výdajů. A to i ve dnech, kdy slunce svítí málo. Naopak v mrazivém zimním období, je-li slunečního svitu dostatek, je výhodou velmi nízká relativní vlhkost vzduchu, která má díky teplovzdušným panelům pozitivní vliv na Váš dům.

 

FUNKCE TEPLOVZDUŠNÝCH PANELŮ

Při každém slunečním svitu se díky solární buňce spustí ventilátor. Čerstvý vzduch z venku se nasaje do panelu přes perforovanou zadní stranu. Uvnitř panelu se vzduch zahřeje a je následně vháněn přetlakem do domu, chalupy aj. Zajistí tak cirkulaci vzduchu uvnitř domu, zamezí usazování vlhkosti a vytlačí vlhký a použitý vzduch ven.

Ventilátor má kapacitu 15-150 m3 za hodinu a oproti venkovní teplotě se vzduch zahřívá o 10-40°C. Kapacita a teplotní zvýšení jsou závislé na velikosti panelu. Ventilátor i solární buňka jsou zabudovány uvnitř panelu, a ten Vám tak nabízí jednoduchý, efektivní a bezplatný provoz.

 

KONSTRUKCE

Rám je vyroben z eloxovaného hliníku. Krycí vrstvou je jednokomorový mrazuvzdorný polykarbonát. Mnoho malých otvorů na zadní straně, kterými se vzduch nasává, funguje také jako primární filtr. Sekundárně se vzduch filtruje skrze černou filcovou podložku. Takto složená zadní strana zamezuje úniku tepla, když je přístroj zapnutý a vzduch je v pohybu. Její výhodou je i možnost samoochlazování v době, kdy je ventilátor vypnutý a ohřátý vzduch může proudit opět ven.

 

UMÍSTĚNÍ

Panel je možné umístit na zeď nebo pomocí střešní sady na střechu. Na zeď lze panel umístit jak svisle, tak i vodorovně. Nejdůležitější je, umístit panel co nejvíce na jižní stranu. Pozornost je třeba věnovat stromům, stavbám či jiným překážkám, které by mohly stínit v zimě při nižším postavení slunce, v létě pak pozor na delší přesah střechy, který mnohdy vrhá stín dolů na zeď. Neoptimální umístění lze však mnohdy kompenzovat větší velikostí panelu.

 

 

 

 

 

 

 

 

NAVŠTIVTE NAŠE DEMOCENTRUM VE VSETÍNĚ A PŘESVĚČTE SE SAMI O FUNKČNOSTI TOHOTO ZAŘÍZENÍ.